gallery/тромб
gallery/viber image
gallery/tromboz

Тромбоз зовнішнього гемороїдального вузла - ускладнення гемороїдальної хвороби, що, найчастіше стається за умови вираженої дії на вузол факторів, що провокують запалення

(механічні травми, тривале сидіння, фізичні навантаження, вживання алкоголю, розлади травлення і т.д.) 

 

В дрібних судинах нижніх гемороїдальних сплетень утворюються тромби, котрі є патологічними для наших тканин. Відповідно, в місці їх утворення розвивається запальний процес.

 

Тромби, що утворюються у гемороїдальних вузлах, ніколи не потраплять в загальний кровотік, оскільки їх діаметр набагато перевищує діаметр судин вузла.

Хвороба проявляє себе, як правило, неочікувано, і розвивається досить швидко. Першими симптомами тромбозу є збільшений, ущільнений, чутливий, або навіть різко болючий зовнішній вузол. Він може набувати синюшного чи багряного кольору, і при відсутності лікування, або ж неправильній терапії може частково некротизуватись (відбувається змертвіння частини тканин).

 

В такому випадку у місці некрозу утворюється перфорація (отвір), з якої, з різною інтенсивністю, виділяється кров. В цей отвір також потрапляють залишки калу, внаслідок чого може розвинутись гнійний процес.

 

Швидкість розвитку некрозу завжди є індивідуальною, тобто в однієї людини може розвинутись на протязі 10 днів, а у іншої за добу. Приблизно в половині випадків некроз не розвивається взагалі.

При вчасному зверненні до проктолога, в частині випадків можна обмежитись консервативною терапією, тобто медикаментозним лікуванням, спрямованим на ліквідацію запального процесу і самих тромбів.

 

При наявності великих тромбів, або ж при розвитку некротичних змін у тканинах вузла, показане малоінвазивне, безопераційне лікування, вид і об'єм якого визначається індивідуально, в залежності від випадку.

 

При розвитку гнійних ускладнень єдиним варіантом лікування залишається операція.

 

Саме тому важливо не займатись самолікуванням, і звернутись до проктолога як найшвидше.

 

gallery/proktolog (1)