Пальцеве обстеження - найпростіший метод діагностики проктологічних захворювань анального каналу та нижньоампулярного відділу прямої кишки.

 

Обстеження дає можливість зорієнтуватись лікарю в розташуванні внутрішніх вузлів, поліпів, тріщин, новоутворів при їх наявності, а також визначити наявність чи відсутність больового синдрому, сфінктероспазму.

 

В лікарні, через незабезпеченість діагностичною апаратурою, часто це - єдине обстеження, яке проводиться пацієнтам, що звертаються з проктологічними патологіями. 

 

Слід зазначити, що самостійно даний метод є дуже малоінформативним.

Оскільки він лише дає інформацію про наявність чи відсутність певних змін в кишці. Лише при візуальній оцінці, тобто після проведення аноскопії, можливо точно встановити кількість та локалізацію вузлів (поліпів, тріщин), їх розмір, стан, визначити стадію захворювання, та сформувати дійно ефективну тактику лікування.

 

В нашому проктологічному центрі дане обстеження застосовується як перший етап діагностичної програми. Під час пальцевого обстеження наноситься знеболюючий гель, дія якого починаєтся за 2-3 секунди, і дає можливість провести аноскопію та сигмоскопію абсолютно безболісно.

 

Протипоказами до пальцевого ( а отже і ендоскопічного ) обстеження є виражений сфінктероспазм, та деякі випадки тромбозу зовнішнього вузла. 

 

В цих випадких пальцеве обстеження і подальші ендоскопічні дослідження проводяться відразу після ліквідації вищезазначених патологій.