Зовнішній геморой - патологія, що характеризується появою гемороїдального вузлика біля ануса. Зовнішні вузли вкриті шкірою, і в не запаленому та не тромбованому стані не болять і не кровлять.
Розміри таких вузлів можуть бути від кількох міліметрів, до 2-3 сантиметрів. як правило, їх кількість варіює від 1 до 4.
Причини появи зовнішніх вузлів:
- фізичні навантаження;
- закрепи;
- вагітність та пологи;
- сидячий спосіб життя;
У випадку, коли зовнішні вузли не запалюються і не тромбуються, вони більше є косметичним дефектом, оскільки самі по собі абсолютно не становлять загрози здоров'ю.
При запаленні та тромбуванні зовнішнього вузла виникають біль, свербіж, печіння, набряк. В таких випаках необхідно негайно звернутися до спеціаліста.
Позбутись зовнішніх вузлів можливо лише одним способом - видаливши їх. Це можна робити як оперативно, тобто в лікарні, під наркозом, так і малоінвазивно, тобто під місцевою анестезією, не лягаючи у лікарню.
Свічки, мазі та таблетки в даному випадку дієві лише у випадку наявності запаленя, для його ліквідації. Сам вузол ніколи не зникне під дією медикаментів.
Зовнішні вузли можуть періодично збільшуватись, особливо під час фізичній активності, чи при вагітності, оскільки збільшується венозний застій в малому тазу, і ускладнюється відтік крові з гемороїдальних вен. Інколи може здаватись, що вузол то з'являється, то зникає, але насправді вузлова тканина є постійно.
Часто люди думають, що зовнішні вузли - це 4 ступінь геморою. Це не так. 4 ступінь внутрішнього геморою - це випадіння внутрішніх вузлів, що кровлять і не вкриті шкірою. Зовнішній геморой не класифікується по ступенях. Він може бути просто запаленим, чи не запаленим, а також тромбованим.
Найбльш грізне ускладнення зовнішнього геморою - це тромбоз. Він виникає раптово, і потребує невідкладного лікування у проктолога у 100% випадків, оскільки є досить небезпечним.