© 2019 protonclinic.com.ua
Внутрішній геморой характеризується наявністю вузлів, що знаходяться всередині, і до 3-4 ступеня побачити чи відчути пальцями його неможливо.
В місця переходу анального каналу у пряму кишку фізіологічно в кожної людини розміщуються верхні гемороїдальні сплетення, так звані гемороїдальні подушки - скупчення синусоїдів, гладких м'язів та сполучної тканини, задача яких - сприяти утриманню калу і газів в кишці, задля уникнення самовільної дефекації. У більшості людей ці подушки розміщені в 3-х точках: на 3, 7 і 12 годину по циферблату годинника, в положенні на спині. Саме тому, найчастіше, в цих точках і розміщені найбільші гемороїдальні вузли при наявності гемороїдальної хвороби.
Під дією несприятливих факторів ( фізичні навантаження, закрепи, сидячий спосіб життя, і т.д.), які супроводжуються збільшенням внутрішньочеревного тиску, і, відповідно, порушенням відтоку крові з малого тазу, в цих гемороїдальних сплетеннях відбуваються гіперпластичні зміни. Тканини стає все більше, вона ущільнюється. Таким чином формуються внутрішні гемороїдальні вузли.
Внутрішній геморой є часто "мовчазним", тобто безсимптомним в 1-му, і навіть 2-му ступені. В ділянці, де розташовані внутрішні вузли, абсолютно відсутні больові рецептори. Ця особливість забезпечує нашому організму безболісну дефекацію. Проте, там є барорецептори, задача яких - сигналізувати, що є кал в прямій кишці і забезпечувати поклик до дефекації. Саме тому внутрішні вузли або взагалі не дають симптоматики на початкових стадіях, або ж хвороба перебігає з симптомами , на які людина мало звертає увагу.
Дана патологія не має вікових кордонів. Більш схильними до розвитку цього захворювання є люди, що:
- працюють фізично, чи займаються силовими видами спорту;
- мають регулярні закрепи;
- ведуть малорухомий спосіб життя;
- мають зайву вагу чи ожиріння;
- мають гормональні розлади;
- мають в родині випадки геморою, чи варикозної хвороби нижніх кінцівок;
- хворіють на варикозну хворобу нижніх кінцівок;
- мають патологію печінки з портальною гіпертензією;
Виділяють 4 стадії внутрішнього геморою:
- 1 - вузол лише починає формуватись, незначно виступає в просвіт кишки;
- 2 - вузол чітко сформований, виступає в анальний канал, проте випадає незначно, і вправляється завжди самостійно. Але вже досить сильно травмується калом, особливо твердим, запалюється, тому може кровити навіть краплями чи цівкою;
- 3 - вузол випадає назовні, вправляється, але інколи потребує ручного вправлення;
- 4 - вузол випадає назовні при дефекації, фізичних навантаженнях чи навіть просто рухах, і не вправляється взагалі навіть руками.
Основні симптоми внутрішнього геморою: печіння після дефекації, свербіж, кров на папері, чи в унітазі, відчуття неповного спорожнення кишки, стороннього тіла в анусі, важкість, дискомфорт.
Симптоми можуть носити, в залежності від стадії, як циклічний, так і постійний характер.
Слід зазначити, що дані симптоми можуть зустрічатись в різній комбінації, по одному, декілька, чи всі одразу, у різних випадках. Інтенсивність їх дуже індивідуальна. І в жодному випадку кількість і інтенсивність симптомів не можна ототожнювати з важкістю захворювання і робити висновки щодо його стадії.
Визначити вірно стадію захворювання може лише лікар.
⠀
Внутрішній геморой болить лише тоді, коли вузли затромбовані. Це стається в дуже задавнених випадках, і потребує лише операції. Тому так важливо до цього не дотерпіти.
Для того аби бути впевненим, що захворювання немає, варто щорічно проходити огляд з аноскопією у проктолога. Лише лікар може дати Вам гарантію, що на даний момент захворювання немає.
⠀